Meelelahutustööstus pole kunagi noorte vastu olnud helde – tohutu surve, kõrged ootused ja tihe konkurents tekitaksid igaühes stressi. Sellele kõigele lisandub pidev noorte seksualiseerimine, mis traumeerib paljusid teismelisi.
Seksualiseerimine tähendab seksuaalsuse omistamist kellelegi või millelegi, mis ei ole oma loomult seksuaalne. Tihti seksualiseeritakse alaealisi, mis on mitmel põhjusel probleemne. Alaealiste identiteet on alles kujunemas, mistõttu ei saa neid kohelda kui täiskasvanuid. Seepärast on oluline, et noortel lastaks oma minapilti kujundada nende keha rahalisel eesmärgil eksponeerimata, sest see tekitab neis segadust ja paneb nad haavatavasse olukorda.
Meelelahutustööstus teeb seda siiski tihti, jättes tagaplaanile noorte heaolu. Ohvritele jätab seksualiseerimine jälje aga terveks eluks. Lisaks saadab see teistele noortele vale sõnumi, justkui põhineks nende väärtus üksnes ilusal kehal. Kui tõsta pidevalt esile noorte seksapiilsust ja ihaldusväärseid omadusi, võib noortel tekkida arusaam, et inimese juures on tähtsaim välimus ja selle näitamine.
Teismelisena seksikate nimekirja
Selleks, et mõista paremini, mis tagajärgi toob noorte meedias seksualiseerimine, tuleb vaadata erinevaid lapskuulsusi ja nende kogemusi. Telesarja „Stranger Things” staar Millie Bobby Brown sai tuntuks kõigest 12-aastaselt, mängides tegelast nimega Eleven (Üksteist). Rolliga kaasnes suur meedia ja avalikkuse tähelepanu, mis muutis tema elu tunduvalt keerulisemaks.
Avalikkuse terava silma all üles kasvamine on niigi pingeline, kuid lisades veel fännide ja täiskasvanute ebasündsad kommentaarid keha kohta, muutub olukord veelgi raskemaks. Brown rääkis, kuidas väljaanded kommenteerisid tema kui alaealise neiu jalgu ja kutsusid teda väga täiskasvanulikuks lapseks. Vaid 13-aastasena paigutati ta televisiooni kõige seksikamate inimeste nimekirja. Selliste juhtumite valguses on raske eitada asjaolu, et meediapoolne alaealiste seksikaks nimetamine on muutunud normaalsuseks.