Hispaania – riik mis on tuntud härjavõitluse, Bachata ja jalgpalli mängustiili tiki-taka poolest. Teistest Euroopa maadest erineb ta aga selle poolest, et omab ainukesena maismaapiiri Aafrika mandriga (Marokoga). Nagu USA ja Mehhiko või Lõuna-Korea ja Põhja-Korea puhul, on ka Hispaania ja Maroko vaheline piir justkui sein paradiisi ja põrgu vahel.
Maismaapiir eraldab Marokost kolme Hispaania territoriaalset osa: Ceuta linna, Melilla linna ning Peñón de Vélez de la Gomera poolsaart. Kuna viimase alalise elanikkonna moodustavad vaid sõdurid ja selle pindala on alla kahe hektari ning riigipiir umbkaudu 80 meetrit (lühim maismaapiir maailmas), siis peetakse enamjaolt Hispaania riigi territooriumiks vaid Ceutat ja Melillat.
Hispaania Aafrika kontinendil
Miks omab Hispaania piirkonda Aafrika kontinendil? Põhjus on imelihtne. Nimelt Ceuta ja Melilla olid Hispaania Kuningriigi osad ammu enne seda, kui Maroko Kuningriik eksisteeris, mistõttu ei pidanud kolooniate lagunemisel Pürenee poolsaare asukad Marokoga külgnevat territooriumit loovutama.
Migrantide jaoks on Ceuta ja Melilla magusad sihtkohad seetõttu, et mõlemad kuuluvad Euroopa Liitu, kus kehtivad neile meelepärased reeglid. Pagulasi, kes jõuavad Hispaania territooriumile, ei tohi tagasi saata. Nad saavad humanitaarabi, peavarju, vajalikke riideid ja muid hüvesid, mida Liit pakub. Samuti on võimalik Euroopa mandril edasi liikuda, mida ka tehakse, kuna Melillas ja Ceutas nende jaoks tööd ei jätku.
Tänu sellele, et Maroko asub Euroopale väga lähedal, on see üpris turvaline koht võrreldes kaardil allapoole jäävate riikidega. Paari tuhande kilomeetri pikkune rannajoon pakub tööd nii turismisektoris, kui ka kalanduses. Siiski suur enamus elab vaesuses, millest pääsemiseks riskivad julgemad oma eluga.
Piiriäärsed konfliktid
Maroko pole siiani aga sellega päri, et Ceuta ja Melilla kuuluvad Lõuna-Euroopasse, mille tõttu on oma pahameelt väljendatud üpris jõuliste sammudega. Näiteks 2002. aasta juulis toimus kahe riigi vahel relvastatud, kuid verevaba konflikt.