Tänu ühiskonna muutumisele ei ole enam tabu rääkida avalikult oma seksuaalsusest. Probleem tekib aga siis, kui oma seksuaalsust kasutatakse ära müügitrikina või kui selle kohta valetatakse.
Sinu lemmiksarja ning teiste sarjade viimaste hooaegade vaatamisel on tekkimas tunne, et kahe samasoolise peaosatäitja vahel on tekkimas midagi enamat kui sõprus. Elad sarjale kaasa ja loodad, et nende vahel puhkeb midagi õide. Ka teised fännid räägivad sotsiaalmeedias will-they-won’t-they olukorrast, mis omakorda annab sarjale rohkem kajastust. Oodatud haripunkti ei saabu aga kunagi ning kahe tegelase omavaheline suhtestaatus ei liigu sõprusest kaugemale.
Queerbaiting on termin turundusvõtte kohta, kus mingi sarja või filmi vaatajaid õrritatakse sellega, et tegelased on bi- või homoseksuaalse orientatsiooniga, kuid tegelikult sellele kinnitust ei anta.
Filmide ja sarjade puhul kasutatakse sellist turundustehnikat sihtgrupini jõudmiseks, kes võib-olla muidu ei oleks mõnest konkreetsest teosest huvitatud. Näiteks proovitakse saada vaatajaid LGBT+ kogukonnast või kogukonna toetajate hulgast, kuigi sarja sisu võib-olla muidu ei kõnetaks neid. Põhjus, miks queer storyline’e päriselt välja ei arendata, võib peituda selles, et sarja loojad ei taha kaotada publikut, mis ei ole huvitatud LGBT+ suhetest, ent samas tahetakse meelitada vaatajaid, kes on huvitatud.
Queerbaiting’ut ehk kväärpeibutamist on täheldatud sarjades, filmides, raamatutes ja muus meedias, aga ka kuulsuste puhul, kelle seksuaalsus tundub mitmeti tõlgendatav.
Queerbaiting televisioonis
Üks sellistest sarjadest on „Sherlock”, kus fännid ja kriitikud on pikalt kahtlustanud, et sarja nimitegelasel Sherlockil ja tema truul abilisel Dr. John Watsonil on midagi enamat toimumas kui lihtsalt mõrvamüsteeriumite lahendamine. Selle põhjuseks on teatav keemia, mida fännid on tajunud kahe tegelase vahel. Võib-olla on põhjuseks see, et kaks põhilist peategelast on mehed. Võib-olla peitub põhjus fännide kujutlusvõimes. Igal juhul on kahe tegelase omavahelist klappi võimatu eitada. Selle tunnustamiseks on fännid kirjutanud fan fiction’eid ehk fännide poolt väljamõeldud lugusid, mis võiksid juhtuda sarja tegelastega. Lisaks on kahel tegelasel ka ühine ship name — Johnlock. Shipping tähendab fännide tahet näha kahte lemmiktegelast lähedasemas suhtes kui nad tegelikult on. See võib ilmneda isegi tegelaste vahel, kes on omavahel vihavaenlased, näiteks „Harry Potteri” Hermione ja Draco, kelle ühine ship name on Dramione.