Seitse aastat tagasi liitus Eurovisiooni lauluvõistlusega Austraalia ning järgmisel aastal korraldab oma provintside vahel samanimelist lauluvõistlust ka Kanada. Kuidas suhtuvad sellistesse muutustesse Eurovisiooni fännid ning lauluvõistluse vihkajad? Vestlustest kahe tulihingelise fänni Greteli ja Brunoga ning kahe mittearmastaja Karoli ja Raunoga saab ehk pildi selgemaks.
Tegin Instagramis küsitluse, et selgitada välja, mida inimesed arvavad Eurovisiooni uutest muudatustest. Kahesajast vastanust peaaegu pooled jäid lauluvõistluste muutuste osas külmaks ja erapooletuks. Ligi kolmandik leidis, et Eurovisioon peaks ikkagi olema, nagu ka nimi ütleb, Euroopaga piirnev lauluvõistlus ning Austraalia ja Kanada ei peaks end sellega siduma. Kõige väiksem osa vastanutest arvas, et laienemine on lauluvõistluse rikastamine ning see on igati tervitatav ja äge.
Euroopa-välised riigid Eurovisioonil
2015. aastal osales lauluvõistlusel esmakordselt Austraalia. Alguses liituti Eurovisiooniga juubeli raames ning järgnevatel aastatel sai Austraalia erandkorras kutse. 2019. aastal kuulutati riik Eurovisioonil võistlejaks järgmise viie aasta ulatuses, mille järel tuleb Austraalia osalus uuesti üle vaadata.
Võidu korral aga Austraalias lauluvõistlus ei toimuks, vaid Austraalia saab valida riigi Euroopast, kus Eurovisioon aset leiab.
2023. aastal liitub Eurovisiooni maailmaga Kanada, kes hakkab korraldama riigisisest lauluvõistlust Kanada Eurovisioon (ingl Eurovision Canada). Võistlustulle astuvad kõikidest Kanada territooriumitest pärit esinejad, kelle seast selgitatakse välja riigi parim laul.
Mida arvavad muutusest fännid?
Austraalia liitumise osas on fännidel kahetised tunded. Alguses oli sellega raske harjuda, sest Eurovisioon on paljude silmis midagi euroopalikku, kuid mida enam aastad edasi, seda rohkem suutsid austraallased end tõestada. „Minu jaoks on Austraalia end Eurovisioonil tõestanud ning seepärast ei ole mul midagi selle vastu, et nad osalevad,” ütles tudengist Eurovisiooni fänn Gretel.